Левски не намери сили да се противопостави на мощен Лудогорец

OFFNews 06 октомври 2019 в 22:11 1685 0

Лудогорец продължва своя безпогрешен ход, след като победи преследвача си Левски с 2:0 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Лудогорец Арена".

Футболистите на треньора Петър Хубчев владееха инициативата през първото полувреме, но допуснаха попадение, което бе дело на Мавис Чибота (16'), който се разписа при първата по-сериозна опасност за разградчани.

През втората част домакините стояха добре подредени и удържаха напористите опити на "сините" да стигнат до изравнително попадение. В крайна сметка Клаудиу Кешерю (80') успя да отбележи и да сложи точка на спора.

Така Лудогорец се откъсна на върха в класирането с актив от 30 точки. Левски остава с 26 пункта, колкото има и Локомотив Пловдив. "Сините" вече нямат победа над разградчани в 11 поредни мача.

Лудогорец: Пламен Илиев, Жордан Икоко, Душан Григоре, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски (Абел Анисе 68'), Стефан Баджи, Жоржиньо (Вандерсон 61'), Марселиньо, Мавис Чибота, Клаудиу Кешерю (Дан Битон 83')
Треньор: Станислав Генчев

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов (Мартин Петков 83'), Кали Тиам, Станислав Иванов (Дени Алар 65'), Филипе Нашименто (Франко Мазурек 68'), Паулиньо, Найджъл Робърта
Треньор: Петър Хубчев

В друга среща, играна по-рано днес Дунав постигна неочаквана, но напълно заслужена победа при визитата си на Арда. "Драконите" победиха с 2:0 тима от Кърджали, като дори можеха да стигнат и до по-изразителен успех.

Арда пък изигра един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично записа поражение. Ахмед Ахмедов и Стефан Христов бяха автори на попаденията.

В средата на втората част домакините останаха и с човек по-малко, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон.