Левски не срещна проблеми срещу Дунав

OFFNews 31 октомври 2019 в 21:19 1275 0

Левски победи Дунав с 2:0 в двубой от 14-ия кръг на Ефбет Лига. В 15-ата минута вратарят на гостите Благой Макенджиев си отбеляза автогол, а в 22-ата Холмар Ейолфсон удвои с глава, след като засече центриране от корнер на капитана Живко Миланов.

Исландецът надскочи своите противници и прехвърли стража на Дунав. "Сините" удариха общо четири греди, което им попречи да се поздравят с по-убедителна победа.

След този успех 26-кратните шампиони събраха 32 точки и си върнаха второто място в класирането, като отборът е на четири пункта зад лидера Лудогорец. Столичани имат равни точки и с третия в таблицата тим на Локомотив Пловдив.

В 26-ата минута Франко Мазурек удари горната греда с техничен изстрел от границата на наказателното поле, след като Дени Алар му подаде с пета. Аржентинецът прехвърли вратаря на гостите, който хвана топката пред голлинията, след като рикошира преди това в крака му и рискуваше да си отбележи втори автогол. Паулиньо в 35-ата минута и Алар в 40-ата минута пропуснаха да направят резултата класически.

В 85-ата минута Станислав Иванов стреля от близо, а Макенджиев успя да спаси. При добавката Алар също стреля, но стражът на гостите с двете ръце изби топката в напречната греда. До самия край домакините имаха още два чисти шанса от които не вкараха нито един.

Петър Хубчев бе направил две промени от успеха с 2:1 над Арда. Голмайсторът Найджъл Робърта бе заменен от Дени Алар. Другият най-резултатен играч на "сините" Станислав Иванов стартира вместо Филипе Нашименто.

Левски: Миятович, Ейолфсон, Миланов (88 - Каргас), Мазурек (62 - Петков), Паулиньо, Тиам, Горанов, Райнов, Рейш, Алар, Иванов (85 - Димитров)
Треньор: Петър Хубчев

Дунав: Макенджиев, Николов, Исаевски, Милчев, Костадинов, Щерев, Лазаров, Димов (77 - Кавалканте), Христов (59 - Селеменев), Ковачев, Ахмедов
Треньор: Людмил Киров