Левски се справи с Етър и записа четвърта поредна победа

OFFNews 25 август 2018 в 20:43 1458 0

Левски записа четвърта поредна победа, след като надви Етър с 2:1 в двубой от 6-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Ивайло".

Пред препълнените трибуни във Велико Търново футболистите на треньора Славиша Стоянович показаха, че както могат да атакуват, така и могат да се защитават, стигайки до триумфа с голове на Жерсон Кабрал (26) и Станислав Костов (44). За домакините се разписа Флорент Боджедж (63).

Самите запалянковци пък прекъснаха мача за около 10 минути, като димки и факли, запалени от привържениците на столичани, направиха провеждането на двубоя невъзможно в началото на второто полувреме.

Така Левски остава на върха на класирането в първенството с актив от 16 точки, с 4 повече от втория ЦСКА, който утре от 21:00 часа ще се изправи срещу Верея.

Етър пък продължава да няма победа над "сините" от сезон 1990/91 насам. "Виолетовите" продължават да се влачат на опашката с 4 пункта.