Левски ще посреща празниците на второто място

OFFNews 15 декември 2019 в 16:20 1450 0

Левски и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 0:0 в дербито от 20-ия кръг на Първа лига.

Така сблъсъкът определи "сините" да зимуват на втората позиция във временното класиране с две точки пред "смърфовете".

Пловдивчани започнаха по-активно, а 26-кратните шампиони дебнеха на контраатака. Първата опасност беше в 10-ата минута, когато след центриране от фаул Хали Тиам отклони топката покрай вратата на Милан Миятович. Буквално при следващата атака Паулиньо майсторски надигра няколко противници и излезе сам срещу Мартин Луков стреля покрай лявата греда на домакините.

Опитният Георги Илиев спечели фаул на границата на наказателното поле пред Миятович. Зад топката застана Урамбаев, който прехвърли стената и удари орната греда спаси столичани. Това се случи в 18-ата минута. Последва сериозна битка на терена, но точни удари в очертанията на двете врати липсваха.

Защитникът на Левски Холман Ейолфсон с глава стреля слабо малко преди края на първото полувреме.

Втората част започна с две опасни центрирания пред вратата на Луков, като удар с глава на Нуно Рейш пред голлинията беше избит от Стивън Езе. Минута по-късно имаше опасност пред Миятович, а в 55-ата минута Езе стреля с глава на сантиметри от дясната греда. В 63-ата минута Ожболт бе изгонен, след като избута Ейолфсон пред очите на Станислав Тодоров.

Последва много битка и положения пред двете врати, като при една от атаките на "сините" Франко Мазурек бе съвсем близо до отбелязването на гол, но Георги Илиев го изпревари пред гол линията.

До края гол не падна и двата тима поделиха точките.