Левски удари Ботев Пловдив, Давиде Мариани продължава да бележи

OFFNews 29 юли 2019 в 20:41 1433 0

Левски стигна до победа над Ботев Пловдив с 3:1 в среща от третия кръг на efbet Лига, играна на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Петър Хубчев играеха повече с топката и по-често създаваха неприятности за защитата на "канарчетата", като главен герой в двубоя отново бе Давиде Мариани (10'), който даде аванс на домакините, а в края на полувремето Ерберт Кардосо (45') възстанови равенството.

През втората част "сините" продължиха да стоят по-добре на терена и Мариани (51') се разписа за втори път в срещата. Това е и четвърти гол за швейцареца в efbet Лига. Иван Горанов пък оформи крайния резултат.

Taка Левски оглави класирането в първенството с актив от 7 точки, колкото има и Черно море. Лудогорец е трети с точка по-малко.

Разградчани обаче имат възможността да се върнат на върха, ако победят Витоша Бистрица по-късно тази вечер. Ботев е на 6-о място с 4 пункта и продължава да няма победа на "Герена" от 22 години насам.

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов (Насиру Мохамед 83'), Паулиньо, Давиде Мариани (Франко Мазурек 87'), Дени Алар (Станислав Костов 68')
Треньор: Петър Хубчев

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиян Димитров, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов (Марко Перван 61'), Филип ван Арнхем, Александър Тонев (Антонио Вутов 57'), Тодор Неделев, Кристиан Добрев (Станислав Шопов 72'), Тайлон Кореа
Треньор: Желко Петрович