Левски записа трудна, но сладка победа над Славия

OFFNews 21 септември 2019 в 22:07 1635 0

Левски успя да победи с 2:0 Славия в най-старото столично дерби от 10-ия кръг на Ефбет Лига, играно на стадион "Славия".

Срещата бе доста напрегната и поради тази причина мина без много футболни достойнства. През първото полувреме двата отбора не създадоха нищо интересно в предни позиции.

След почивката "сините" натиснаха и изпуснаха няколко добри положения да поведат в резултата. Това все пак стана в 73-ата минута, когато току-що появилият се на терена Фелипе Нашименто преодоля Георги Петков.

След гола "белите" се хвърлиха в атака, но вместо да изравнят, допуснаха второ попадение, дело на Станислав Иванов. Младокът се разписа след самостоятелен рейд от центъра.

С победата Левски излезе на 1-во място в класирането с 23 точки, докато Славия остава с 10 пункта и заема 8-мата позиция.

Славия: Георги Петков, Петър Патев, Милен Гамаков, Давид Муньос, Христо Поподаийн, Венцислав Бенгюзев, Емил Стоев (65-Тасевски), Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Димитър Велковски, Калоян Кръстев (77-Мицански)
Треньор: Златомир Загорчич

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Франко Мазурек (71-Нашименто), Паулиньо (90-Мохамед); Найджъл Робърта (86-Алар)
Треньор: Петър Хубчев

По-рано днес Ботев Враца и Дунав завършиха наравно 0:0. Врачани могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Веднъж гредата спаси русенци през второто полувреме при удар на резервата Доминик Янков, а нападателите на домакините сътвориха доста пропуски пред вратата на Благой Макенджиев.

Очакваше се Валери Божинов да започне титуляр, но той въобще не беше в групата. Нападателят страда от болки в кръста. Той влезе от пейката срещу Арда в предишния кръг, а днес изгледа мача от трибуните.