Лион удържа Барса, Ливърпул и Байерн ще решават всичко на реванша

OFFNews 20 февруари 2019 в 00:00 1514 0

Снимка Facebook: UEFA Champions League

Барселона и Олимпик Лион завършиха наравно 0:0 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионска лига, стадион "Парк Олимпик Лион".

Двубоят предложи високо темпо на игра, като футболистите на треньора Ернесто Валверде доминираха почти през цялото време и създадоха повече опасности, но късметът не бе на страната на Лионел Меси и компания.

Така Барса и Лион ще решават всичко в реванша на "Камп Ноу", който ще бъде на 13 март.

В другия мач от лигата на богатите тази вечер Ливърпул и Байерн Мюнхен също не зарадваха зрителите, завършвайки наравно 0:0 на стадион "Анфийлд".

Двата гранда изиграха вихрено първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати, но въпреки това си останаха с по един точен удар.

Втората част протече при доста по-ниско темпо и малко на брой интересни положения, като играчите заложиха основно на здравите единоборства.

Интересното е, че Байерн не вкара и при четвъртия си опит на терена на Ливърпул, като това е трето поредно нулево равенство между двата отбора на английска земя. Реваншът е на 13 март на стадион "Алианц Арена".