Ливърпул е новият крал на футболна Европа (видео)

Мърсисайдци победиха Тотнъм с 2:0

OFFNews 02 юни 2019 в 00:02 4322 1

Ливърпул е новият крал на Европа! Мърсисайдци спечелиха тазгодишното издание на Шампионска лига, след като победиха Тотнъм с 2:0 на финала на турнира, който се игра на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

Символичните гости успяха да поведат в резултата още във втората минута, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Това е и най-бързо отсъденият наказателен удар в историята на финалите в турнира - едва в 23-ата секунда. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част "шпорите" видимо вдигнаха оборотите и на няколко пъти имаха прекрасни възможности да изравнят, но това така и не се случи.

Така Ливърпул се поздрави с трофея за шести път в своята история. Освен през тази година, мърсисайдци печелят на Шампионската лига през 1977, 1978, 1981, 1984 и 2005.

Тотнъм пък очевидно ще трябва да почака още до жадувания първи триумф в турнира на богатите, но с оглед на играта на тима, това може да се случи съвсем скоро.