Ливърпул съсече шампиона Манчестър Сити, протяга ръце към титлата

OFFNews 10 ноември 2019 в 20:40 1912 0

Смяна на караула се задава във Висшата лига на Острова. Отборът на Ливърпул даде силна заявка за титлата, след като сломи действащия шампион Манчестър Сити с 3:1 на "Анфийлд" в голямото дерби от 12-ия кръг.

Фабиньо изведе домакините напред в 6-ата минута. Мохамед Салах удвои в 13-ата минута. Садио Мане направи резултата класически в 51-ата минута. Бернардо Силва върна едно попадение за "гражданите" в 78-ата минута, но за повече нямаше време.

Така Ливърпул се откъсна на 8 точки на върха пред най-близкия преследвач Лестър, който има 26. Сити е четвърти с 25 и по всичко изглежда, че ще сдаде трофея, макар и първенството да е още в начална фаза.

Спечелването на титлата в Англия е приоритет №1 пред Ливърпул през този сезон, като това не се е случвало от 30 години насам. През изминалия сезон "мърсисайдци" спечелиха Шампионската лига, но трофея в родината им се изплъзна само за една точка разлика.