Ливърпул се добра до победата на "Анфийлд"

OFFNews 19 август 2017 в 19:00 1222 0

Ливърпул победи Кристъл Палас с 1:0 на стадион "Анфийлд" в първия си домакински мач за новия сезон в английската Висша лига.

В първия кръг, който се игра миналата седмица, мърсисайдци допуснаха късно изравняване срещу Уотфорд и този път постигнаха победа, с която зарадваха своите фенове.

Домакините бяха доста по-активни през първата част, като най-добрите атаки на мърсисайдци се развиваха по левия фланг, където много енергично действаше дебютантът Робъртсън.

Джеймс Милнър, Жоел Матип и Садио Мане обаче пропуснаха добри ситуации, а силен удар на Роберто Фирмино бе спасен. В края на полувремето пък Симон Миньоле боксира силен изстрел на Джейсън Пънчиън от далечна дистанция.

В 73-ата минута Ливърпул успя да поведе. Робъртсън отново атакува, но Миливоевич овладя топката на границата на наказателното поле.

Там обаче Соланке притисна играча на Палас и последният загуби топката, която след рикошет се озова на пътя на Мане. Нападателят стреля технично покрай Хенеси за 1:0.

Ливърпул вече има четири точки, докато Кристъл Палас записа втора поредна загуба под ръководството на новия мениджър на клуба Франк де Бур.