Ливърпул се справи с Юнайтед и продължaва по график към титлата

OFFNews 19 януари 2020 в 20:37 1743 0

Ливърпул продължава да крачи устремено към титлата, след като победи Манчестър Юнайтед в дербито на 23-ия кръг на английската Висша лига, играно на стадион "Анфийлд".

Защитникът Върджил ван Дайк даде аванс за домакините в 14-ата минута, а в добавеното време на срещата Мохамед Салах узакони победата за мърсисайдци.

Така серията на Ливърпул без загуба достигна 39 мача, като тимът вече има 64 точки, с 16 пред Манчестър Сити и мач по-малко. Юнайтед е 5-и с 34 и ще продължи битката за Топ 4.

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Вайналдум, Окслейд-Чембърлейн (66 Лалана), Салах, Мане (83 Фабиньо), Фирмино (83 Ориги)
Мениджър: Юрген Клоп

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу (87 Дало), Уилямс (74 Мата), Матич, Фред, Джеймс, Перейра (74 Грийнууд), Марсиал
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

По-рано днес един от преследвачите на "червените" - Лестър се издъни. "Лисиците" допуснаха обрат с 1:2 срещу Бърнли на "Търф Моор".

Ашли Уестууд донесе победата на своя тим с попадение в 79-ата минута. Решителна намеса имаше и вратарят на домакините Ник Поуп, който спаси дузпа, изпълнена от Джейми Варди през второто полувреме.