Лудогорец е шампион за девета поредна година

OFFNews 21 юни 2020 в 18:31 2024 0

Лудогорец спечели 9-ата си шампионска титла в България, като това е и тяхна девета поредна. Разградчани подпечатаха трофея след днешния успех с 2:1 над Берое в Разград.

Така те изравняват рекорда на ЦСКА от периода 1954-1962 година, когато армейците също са спечелили девет първи шампионата.

С днешната победа Лудогорец събра 65 точки и води с недостижимите 14 пред най-близкия преследвач.

Възпитаниците на Павел Върба контролираха събитията от самото начало на двубоя, но изненадващо изостанаха в резултата в 28-та минута, когато нападателят на “зелените” Алиун Фал надигра физически централния защитник на Лудогорец Георги Терзиев и от малък ъгъл прати топката между краката на вратаря Владислав Стоянов.

Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол и стигнаха до пълен обрат в рамките на две минути през второто полувреме.

В 60-та минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката и тя стигна до Каули на границата на наказателното поле и фланговият футболист изравни с точен и силен изстрел по земя.

Почти веднага след подновяването на играта Лудогорец организира бърза атака, в която Мавис Чибота показа добра техника, преди да се разпише от близко разстояние за 2:1. Гол на Клаудиу Кешерю в края пък беше отменен заради засада.

А" група/Първа лига
Шампион (9 пъти) - 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2018/19, 2019/20
Купа на България: Носител (2 пъти) - 2011/12, 2013/14
Суперкупа на България: Носител (4 пъти) - 2012, 2014, 2018, 2019
Лига Европа: 1/8-финалист (1 път) - 2013/14
Шампионска лига: Трето място в групова фаза (1 път) - 2016/17