Лудогорец не успя да се противопостави на Интер, ВАР дебютира на българска земя

OFFNews 20 февруари 2020 в 21:41 1995 0

Лудогорец не показа страх, но загуби от Интер с 0:2 в първи 1/16-финален мач в турнира Лига Европа. Двубоят в Разград влезе в историята на българския футбол, след като тази вечер за първи път се ползва системата за видеоасистент рефер на родна земя (ВАР).

Герой за "нерадзурите" на стадион "Хювефарма Арена" стана Кристиан Ериксен, който вкара в 71-ата минута след страхотна многоходова акция. В продължението на двубоя Ромелу Лукаку вкара и втори гол от дузпа, която бе отсъдена след намесата на ВАР.

Ериксен, както и Алексис Санчес, имаха и по един изстрел в гредите на вратата, пазена от Пламен Илиев. Стражът показа класата си, като на два пъти през първото полувреме спаси разградчани.

Това е първа победа за Интер в България. "Нерадзурите" имаха равенство 1:1 срещу ЦСКА в знаменития полуфинал за КЕШ през 1967 година, а през 1975 правят 0:0 с Етър.

Единствената победа на Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа пък е срещу друг тим от Италия - Лацио. Преди 6 години разградчани постигнаха победа в Рим с 1:0, а на реванша в София завършиха 3:3 и елиминираха италианския си съперник.

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Дяков (67 – Баджи), Анисе, Каули (90 - Битон), Марселиньо, Швиерчок (75 – Чибота), Вандерсон
Треньор: Павел Върба

Интер: Падели, Д’Амброзио, Ранокия, Годин, Моузес (72 - Барела), Весино, Валеро, Ериксен, Бираги (81 - Йънг), Лаутаро (64 – Лукаку), Санчес
Треньор: Антонио Конте

Реваншът на стадион "Джузепе Меаца" в Милано е на 27 февруари от 22:00 часа българско време.