Лудогорец с единия крак в групите на Лига Европа

OFFNews 17 август 2017 в 23:30 1967 0

Снимка Спортал

Лудогорец докосва групите на Лига Европа след победа 2:0 над литовския Судува в плейофите. Все пак след седмица предстои реванш и българският шампион трябва да бъде внимателен. Съперникът унищожи 3:0 швейцарския Сион в предния кръг.

Дебют начело на тима от Разград направи Димитър Димитров - Херо. Настроението вдигна и откриването на новата трибуна на стадиона. Херо не направи промени, освен принудителните, сравнение с Георги Дерменджиев.

Мачът тръгна трудно, преди почивката положенията почти липсваха. Судува се защитаваше с 9 души, риташе здраво и не мислеше въобще да атакува.

След почивката обаче Лудогорец направи нужния натиск. Може би играчът на мача Сисиньо подаде за първия гол, вкаран с глава от Моци. Румънецът се разписа пред трибуната, кръстена на него. Той обаче пропуска реванша заради картони. Лошо!

Второто попадение отбеляза Мисиджан, който си върна титулярното място след продажбата на Кафу. И се стара много. Холандецът завърши със страховит удар продължителна атака.

До края домакините изтърваха две уникални възможности за трети гол чрез резервата Паоло. Бразилецът първо нацели гредата, после стреля над нея, останал сам срещу вратаря. Но и 2:0 стига, стига в реванша да не бъдат допускани много груби грешки!