Лудогорец се класира за Лига Европа след инфарктно равенство с Марибор

OFFNews 29 август 2019 в 23:12 2172 0

Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа по изключително драматичен начин! Разградчани стигнаха до инфарктно равенство с Марибор 2:2 в реванша на стадион "Людски врът" и след 0:0 в първата среща "орлите" полетяха към заветната цел.

Футболистите на треньора Станислав Генчев започнаха агресивно срещата и заслужено дръпнаха в резултата с голове на Марселиньо (17') и Клаудиу Кешерю (26'), който се разписа от дузпа.

През втората част играта на разградчани се срина тотално и те допуснаха да бъдат изравнени, като Маркош Тавареш (65'), Руди Ванцаш (72') бяха точни за домакините. Последваха инфарктни минути, в които разградчани стоически удържаха атаките на окрилените домакини и не допуснаха ново попадение.

Така Лудогорец ще изживее нова европейска есен и вече чака жребия за груповата фаза на втория по сила турнир, който ще бъде теглен утре в Монако.

Марибор: Пирич, Милеч (Клинар 46'), Ивкович, Перичич, Вилер, Връховец, Крецу (Миланич 87'), Мешанович, Кронаватер (Тавареш 60'), Пошек, Захов
Треньор: Дарко Миланич

Лудогорец: Илиев, Недялков, Форстър, Моци, Сисиньо, Баджи, Анисе, Жоржиньо (Григоре 90'), Марселиньо (Шверчок 85'), Вандерсон, Кешерю (Дяков 69')
Треньор: Станислав Генчев