Лудогорец тръгна ударно при Върба

OFFNews 18 януари 2020 в 19:13 1497 0

Шампионът Лудогорец победи с 2:0 Висла Плоцк в неофициалния дебют на новия си треньор Павел Върба. Срещата се проведе в Белек, където разградчани са на подготвителен лагер. Съперникът заема осмото място в Екстракласата. Върба заложи на любопитен титулярен състав в първата си контрола, като в него личеше името на новото попълнение Каули Оливейра, който действаше като плеймейкър.

„Орлите“ поведоха още в 5-ата минута. Талеб Тауата центрира отдясно към Димо Бакалов. Сливналията свали за Якуб Шверчок, който отблизо наказа своите сънародници. В 18-ата минута поляците бяха близо до изравняване. След центриране от пряк свободен удар Уруга би с глава, но Пламен Илиев блесна със спасяване.

В 25-ата минута играч на Висла центрира опасно отдясно, но Ангелски се размина. В 27-ата минута „орлите“ поведоха с 2:0. Изключително дейният Талеб Тауата проби отляво и чукна към Шверчок. Авторът на първия гол задържа топката, изчака включването на израелеца и го намери. Без забавяне и с хубав удар Тауата прати кълбото в мрежата.

В 32-ата минута се откри добра възможност пред Шверчок да вкара трети гол, но изстрелът му отблизо мина над вратата. В заключителни минути на първата част Тауата подаде към Каули Оливейра. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на вратаря на Висла. Минута по-късно се откри нова възможност за Лудогорец.

Бакалов проби отдясно и центрира успоредно на голлинията. Топката бе изчистена от бранител на поляците, но тя попадна в Чибота, който мигновено стреля и след рикошет кълбото премина на метър до десния страничен стълб.

През втората част Павел Върба пусна нови 11 футболисти. Голямата новина бе свързана с Владислав Стоянов. Вратарят пази отново за първия тим след близо 3 години. Иначе първата добра възможност се откри пред Жоржиньо, който би силно, но право във вратаря на Висла. 68-ата минута Кушвик бе изведен добре зад защитата и би, но Владо Стоянов изби.

"Радвам се, че започнахме с победа и изиграхме добър мач. Помогна ни, че вкарахме бърз гол, след което контролирахме срещата. Признавам си, че не сме работили много върху тактиката. Тренировките ни бяха основно насочени към кондиционното състояние на отбора", коментира Върба след срещата.