Лукас Моура обърна Аякс - Тотнъм е вторият финалист след нов велик обрат в Амстердам

OFFNews 09 май 2019 в 00:21 3270 1

Лондонският Тотнъм продължава да твори история в Шампионската лига. "Шпорите" елиминираха Аякс след победа с 2:3 като гост и общ резултат 3:3 от двете срещи. На полувремето холандците имаха комфортна преднина от 2:0 след голове на Матайс де Лихт и Хаким Зиеш съответно в 5-ата и 35-ата минута, но хеттрик на Лукас Моура(54', 59', 90+5) през втората част разпиля отбраната на домакините, изстрелвайки по драматичен начин Тотнъм до първи финал в Шампионската лига.

Тимът на Ерик тен Хаг започна по най-добрия възможен начин след като капитанът Де Лихт се озова в прегръдките на съотборниците си, давайки преднина на Аякс още в първите минута на срещата на "Йохан Кройф Арена". В 35-ата минута Хаким Зиеш удвои аванса на "синовете на Бог", а с играта си отборът на Тотнъм не показваше, че може да стигне до фантастичен обрат.

"Шпорите" започнаха вдъхновено втората част и в 54-ата минута Лукас Моура върна едно попадение, което даде надежда на англичаните. Само пет по-късно отново Моура бе герой за Спърс след като изравни резултата и накара съотборниците си да повярват в успеха.

Драмата бе пълна, защото в 79-ата минута удар на Зиеш намери гредата. В 87-ата и Вертонген уцели гредата след удар с глава. Кулминацията на двубоя дойде в петата минута на добавеното време. Лукас Моура се промъкна през защитата на Аякс и с удар в долния ляв ъгъл на Онана, класира Тотнъм финала в тазгодишното издание на турнира на богатите, с което прати в екстаз всички фенове на лондончани.

С успеха си Тотнъм става първия дебютант на финал от 2008 година. Мачът с Ливърпул ще се играе на 1-ви юни, а арена на събитието ще бъде "Уанда Метрополитано" в Мадрид.