Мадридско дерби на финала за Суперкупата на Испания

OFFNews 09 януари 2020 в 23:47 2218 0

Снимка Facebook: Atlético de Madrid

Атлетико Мадрид победи Барселона с 3:2 в много драматична среща на стадион "Крал Абдула Спортс Сити" и се класира за финала на Суперкупата на Испания. В неделя "дюшекчиите" ще се изправят срещу градския съперник Реал Мадрид в мач за трофея.

След първото полувреме, в което нямаше голове, последва истинска буря през втората част. Коке (46') даде аванс за Атлетико, а Лионел Меси (51') и Антоан Гризман (63') направиха обрат.

След намеса на ВАР две попадения на каталунците бяха отменени - едното заради игра с ръка на Меси, а второто - заради засада. В края на срещата Алваро Мората (81') и Анхел Корея (87') пуснаха бомбата на "Крал Абдула Спортс Сити" и оформиха крайния резултат.

Атлетико и Реал ще излъчат новия носител на Суперкупата в неделя от 20:00 часа българско време.

Барселона: Нето, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Видал, Бускетс (Ракитич 86'), Де Йонг (Фати 88'), Гризман, Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Атлетико Мадрид: Облак, Трипиър, Фелипе, Савич, Лоди (Витоло 67'), Томас, Саул, Ерера (Коке 46' - Йоренте 72'), Кореа, Жоао, Мората
Треньор: Диего Симеоне