Манчестър Сити се върна на второто място

OFFNews 04 декември 2019 в 00:36 1038 0

Шампионът на Англия Манчестър Сити се наложи над Бърнли с 4:1 като гост в двубой от 15-и кръг на Премиършип и се върна на второто място във временното класиране с 32 точки, колкото има и Лестър, но "лисиците" са с мач по-малко.

Габриел Жезус даде преднина на “гражданите” в 24-ата минутна и отново той в 50-ата увеличи аванса на отбора си.

Последваха голове за Сити на Родри (68) и Рияд Марез (87), а почетният гол за Бърнли отбеляза Роби Брейди минута преди края на редовното време.

В друг мач от кръга Кристъл Палас надви Борнемут с 1:0. Домакините играха с човек по-малко от 19-ата минута, когато Мамаду Сако получи директен червен картон. Въпреки това “орлите” стигнаха до победата с гол на Джефри Шлуп в 76-ата минута.