Мощен Левски покори Витоша Бистрица

OFFNews 21 септември 2018 в 21:46 2031 0

Левски победи категорично Витоша Бистрица с 4:1 в двубой от 9-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Първото попадение в мача бе дело на Давид Яблонски, който се разписа още в 3-ата минута. В 52-ата минута Жерсон Кабрал отбеляза, за да "убие" каквато и да било интрига в срещата.

"Сините" пропуснаха и дузпа чрез Паулиньо в 63-ата минута. Това е 10-и изпуснат наказателен удар за Левски за по-малко от година във всички турнири.

Третото и четвъртото попадение бяха дело на Костов, който вкара в 65-ата и 74-ата минути. За гостите почетното попадение бе дело на Долапчиев, който се разписа в 83-ата минута след много неубедителна намеса на Мартин Полачек.

Така футболистите на треньора Славиша Стоянович събраха 22 точки и оглавиха класирането в първенството след най-убедителния си успех от началото на сезона. Витоша е на десета позиция с 10 пункта.