Напук на проблемите Левски обърна Рапид Виена

OFFNews 01 февруари 2020 в 15:55 1726 0

Левски победи Рапид Виена с 2:1 след нов обрат по време на контролите си в Турция. След успеха над Пюник с 3:2, днес "сините" стигнаха до победата с попадение в 90-ата мин. Фунтас откри за австрийците в 33-ата минута, а Фелипе Нашименто в 78-ата и Мартин Райнов в края на мача реализираха за Левски.

Успехът идва часове, след като главният прокурор Иван Гешев обяви, че Васил Божков  е задържан на територията на Обединените арабски емирства. Това съвсем затъмнява съдбата на 26-кратните шампиони.

Въпреки трусовете в горните етажи на клуба, днес 26-кратните шампиони показаха впечатляваща агресия в предни позиции срещу именития си съперник и може да се каже, че заслужено се поздравиха с победата.

Най-добрата възможност пред "сините" за първата част бе в 28-ата минута, когато удар на Костов беше избит. Австрийците пък имаха две-три възможности в първите 30 минути.

В 8-та мин. Паулиньо се опита да премине през трима футболисти на съперника, но не успя да нахлуе в наказателното поле на Рапид. Десет по-късно Келвин Аразе получи много добър пас между двамата централни защитници на Левски, успя да овладее топката и да изскочи сам срещу Миятович, след което стреля, но встрани от десния стълб на вратата на "сините".

В 26-ата мин. Станислав Костов нанесе опасен удар, но Рихард Щребингер плонжира и изби. Три по-късно Аразе получи пространство, след което отправи нов опасен удар, който премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Милан Миятович.

В 32-ата мин. дълъг извеждащ пас попадна във Фунтас, той преодоля Холмар Ейолфсон и сам срещу Милан Миятович не пропусна.

През втората част в 47-ата мин. Отново Фунтас отправи удар от разстояние, но Миятович плонжира и изби в корнер. Последваха няколко промени в състава на „сините“, като в игра влязоха Лозев, Райнов, Мазурек, Нашименто, Димитров, Насиру и Алар.

"Сините" вдигнаха оборотите и в 58-ата мин. Насиру имаше възможност да изравни в непосредствена близост до вратата, но топката премина покрай лявата греда на съперника.

Натискът на Левски даде резултат и в 77-ата мин. бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Здравко Димитров, а Филипе Нашименто реализира, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Рапид Виена.

До края на двубоя 26-кратните шампиони опитаха да достигнат до успеха и усилията бяха възнаградени в 90-ата мин. след гол на Райнов. Той дойде след центриране на Нашименто.

Съставът на Левски: 1. Миятович (В); 20. Миланов (К) (Лозев - 45); 22. Рейш (Райнов - 45); 5. Ейолфсон; 4. Горанов (Найденов - 68); 8. Славчев; 23. Тиам (Мазурек - 53); 40. Спиерингс (Нашименто - 54); 7. Паулиньо (Димитров - 52); 99. Иванов (Насиру - 45); 29. Костов (Алар - 45)