Националите надвиха Казахстан в контрола

OFFNews 26 март 2018 в 21:31 4605 0

Снимка sports.kz

Националите по футбол победиха с 2:1 Казахстан в контролен мач, който се изигра в Унгария.

Успехът за българите донесе асът на ЦСКА Николай Бодуров, който се разписа в добавеното време след центриране на друг бивш армеец - Спас Делев.

Родните национали имаха преднина на почивката, след като Ивелин Попов беше точен от дузпа в 23-ата минута.

През втората част селекцията на треньора Станимир Стоилов надигра "трикольорите" и чрез резервата Тунгишбайев изравни в 56-ата минута, а преди това Муртазайев удари гредата и Пламен Илиев трябваше да се намесва.

Така отборът на България в мартенските си проверки записа победа и поражение, след като в петък загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в на стадиона на Лудогорец в Разград.

“Не съм съвсем доволен. Най-доброто е резултатът, но той е без значение. За съжаление, пак трябва да делим мача на полувремена. Първото се получи. Ако се задоволяваме с по едно полувреме, няма да се получи докрай. Най-добро бе желанието, но трябва и майсторство.

Много неща искам да подобрим, но това ще го кажа на момчетата в съблекалнята. Физическата подготовка?! Момчетата много добре разбират това нещо. Хора, които не играят много в отборите си, са наясно. Но е хубаво, че опитаха да достигнат до възможностите си”, каза след мача селекционерът ни Петър Хубчев.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 2:1
1:0 Попов (23-дузпа)
1:1 Тунгишбайев (56)
2:1 Бодуров (90)

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Цветомир Панов, Георги Костадинов, Симеон Славчев; Станислав Манолев, Ивелин Попов, Георги Миланов; Спас Делев

Резерви: Божидар Митрев, Петър Занев, Божидар Чарбаджийски, Михаил Александров, Тодор Неделев, Камен Хаджиев, Ивайло Чочев, Иван Минчев, Мартин Райнов, Радослав Кирилов.

КАЗАХСТАН: 12. Владимир Плотников, 2. Сергей Малий, 4. Йевгений Постников, 5. Исламбек Куат, 9 Бауиржан Исламхан, 10. Бактиор Зайнутдинов. 11. Йеркебулан Сейдахмет. 14. Роман Муртазайев, 16. Гафуржан Суюмбайев. 20. Сергей Кижниченков. 21. Абзал Бейсебек

Резерви: 22.Александър Мокин, 3.Нурали Алип, 6.Ахметов,8. Парагулгов,13. Перцух, 15. Тунгишбайев,17. Мирошиченко, 18.Шомко