Норвегия отложи класирането на Испания на Евро 2020

OFFNEWS 13 октомври 2019 в 08:12 1574 0

Норвегия сензационно се добра до равенството в домакинството си на Испания, след като Джошуа Кинг вкара от дузпа в 93-та минута за 1:1. Преди това Саул Нигес бе дал аванс за "Ла Фурия" в Осло с гол в 47-та минута.

Испания остава убедително на първото място в класирането с 19 точки, но пропусна заради това равенство да се поздрави с предсрочно класиране в рекордния за защитника Серхио Рамос мач с националната фланелка.

Швеция вече е на второ място с 14 точки след убедителния успех с 4:0 над Малта, Румъния е на третото място с 13 точки, а Норвегия запази шансовете си с 10 т. на 4-та позиция.

Мястото си на еврофиналите обаче си осигури отборът на Италия, който победи Гърция у дома с 2:0 и е недостижим в своята група.