ПСЖ изнесе лекция на Реал, Атлетико и Юве със зрелищно равенство

OFFNews 19 септември 2019 в 00:04 2405 0

Снимка Facebook: UEFA Champions League

Реал Мадрид допусна тежка загуба от Пари Сен Жермен с 0:3 в първи двубой от Група А на Шампионска лига, игран на стадион "Парк де Пренс".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан не приличаха на себе си и допуснаха гол рано, рано в срещата, след като Анхел Ди Мария (14') успя да се разпише. Аржентинецът успя да накаже бившия си отбор за втори път в 33-ата минута, а изключително красив гол на Гарет Бейл бе отменен, заради игра с ръка на уелсеца.

През втората част парижани продължиха да контролират случващото се на терена, въпреки че в 77-ата минута ново попадение на "белия балет" бе отменено, а ситуацията бе доста спорна. В добавеното време на срещата Тома Мюние (90+1') направи резултата класически.

Така Реал отиде на последното място в групата, докато ПСЖ я оглави еднолично, след като Галатасарай и Брюж завършиха наравно 0:0 в другия мач тази вечер.

В друг интересен мач Атлетико Мадрид и Ювентус направиха зрелищно 2:2. Всички голове на стадион "Уанда Метрополитано" паднаха през второто полувреме. Италианският хегемон поведе с две попадения чрез Хуан Куадрадо (48) и Блес Матюиди (65), които през лятото бяха спрягани за напускане.

В 70-ата минута Стефан Савич върна надеждите на "дюшекчиите" за обрат, а в самия край Ектор Ерера донесе точката за домакините. В следващия кръг шампионът на Италия приема Байер Леверкузен на 1 октомври, докато Атлетико гостува на Локомотив Москва.

По-рано тази вечер пък финалистът от миналото издание на Шампионската лига Тотнъм започна новата кампания в надпреварата с равенство 2:2 като гост на Олимпиакос.

Лондончани имаха аванс от два гола след попадения на Хари Кейн, (26'), който бе точен от дузпа, и Лукас Моура (30'). Даниел Поденсе обаче намали преди почивката, а Матийо Валбуена (54') изравни от нов 11-метров наказателен удар.