Позор на терена и на трибуните на "Васил Левски"

OFFNews 15 октомври 2019 в 00:01 9564 4

Националите по футбол записаха позорна загуба с 0:6 от Англия в предпоследния си двубой от квалификациите за Евро 2020. Загубата е най-тежката у дома в цялата футболна история на България, а двубоят на два пъти бе прекъсван през първата част заради расистки прояви по трибуните.

Малко преди почивката голяма група облечени в черно ултраси напуснаха стадиона и през второто полувреме нямаше такива проблеми.

Това бе и 12-ти пореден мач без победа за възпитаниците на Красимир Балъков, чиято оставка беше поискана от трибуните след мача, които може да завършат за първи път в историята без победа в квалификациите, ако загубят и от Чехия в средата на ноември.

Пред около 20 хиляди зрители на Националния стадион англичаните тотално надиграха българския тим, като още до 30-та минута поведоха с 3:0 след два гола на Рос Баркли и един на Маркъс Рашфорд.

В заключителните 15 минути на полувремето двубоят на два пъти бе прекъснат от главния рефер от Хърватия Иван Бабек заради расистки прояви от трибуните спрямо английските играчи. В крайна сметка не се стигна до трети такъв случай, което щеше да означава прекратяване на мача и служебна загуба на България, както и сериозно наказание от УЕФА.

Малко преди почивката Рахийм Стърлинг покачи на 4:0, а в 69-та минута крилото на Манчестър Сити отново се разписа. Крайното 6:0 оформи голмайсторът на „трите лъва“ Хари Кейн, като на два пъти гостите бяха спрени и от гредите.

В крайна сметка България записа унизително поражение и остава на предпоследното място в групата с три точки от седем мача. В другия мач от групата Косово победи Черна Гора с 2:0 и се доближи на една точка от втория в класирането Чехия.

5784

4

Бабатунде

15.10 2019 в 16:53

На трибуните позор нямаше, има само за медии спонсорирани от американци :) !

4245

3

rrr11

15.10 2019 в 11:01

Дано поне си е струвало тази загуба и разни перуки, лечета и балъци да бъдат изритани от българският, вече достатъчно ни го върнаха за това 4-то място, като ни закопаха за 15 години като ръководители.
Англичаните сами си го изпросиха този расистки скандал като преекспонираха темата. Ако не се беше вдигало толкова шум, нямаше и да има подобни подвиквания. Колко пъти сме играли с Франция, където имат повече негри в отбора и не е имало проблем.