Реал Мадрид е първият финалист за Суперкупата на Испания

OFFNews 09 януари 2020 в 01:07 2561 0

Снимка Facebook: Telemundo Deportes

Реал Мадрид се класира за финала за Суперкупата на Испания, след като победи Валенсия с 3:1 в двубой, който се игра на стадион "Крал Абдула Спортс Сити" в Джеда (Саудитска Арабия).

Футболистите на треньора Зинедин Зидан наложиха играта си и до края на първото полувреме вече имаха два гола аванс, като техни реализатори бяха Тони Кроос (16') и Иско (39').

През вотрата част Лука Модрич (65') също се разписа и оформи класиката, а в добавеното време на двубоя Даниел Парехо (90+2') отбеляза почетното попадение за "прилепите" от дузпа.

Така Реал се класира за финала на Суперкупата, която тази година е с нов формат и се провежда в Саудитска Арабия. "Белия балет" очаква победителя от двойката Барселона - Атлетико Мадрид, които ще се изправят един срещу друг в четвъртък от 21:00 часа българско време.

Валенсия: Доменех, Вас, Гамейро (Черишев 70'), Гарай, Гая, Коклен (Собрино 83'), Кондогбия (Гонсалес 58'), Парехо, Габриел, Солер, Торес
Треньор: Алберт Селадес

Реал Мадрид: Куртоа, Валверде, Варан, Иско, Йович (Мариано 83'), Каземиро, Карвахал, Кроос, Менди (Марсело 71'), Модрич (Родригес 77'), Рамос
Треньор: Зинедин Зидан