Реал допусна два гола за две минути и изпусна победата срещу ПСЖ

OFFNews 27 ноември 2019 в 00:07 2840 0

Снимка Facebook: PSG - Paris Saint-Germain

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен завършиха наравно 2:2 в много оспорван двубой от Група А на Шампионска лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу"

"Белия балет" успяха да поведе още в началото на срещата, благодарение на Карим Бензема (17'). В края на първото полувреме пък дойде най-спорната ситуация, в която съдията Артур Соареш Диаш спести дузпа за ПСЖ и не изгони вратаря Тибо Куртоа.

През втората част домакините имаха лек превес в средата на терена, но дадоха жертва в лицето на Еден Азар, който който се контузи и видимо изпитваше сериозни болки, докато напускаше терена.

Драмата започна в последните минути на срещата, когато Бензема (79') удвои, но два бързи гола на Килиан Мбапе (81'), Пабло Сарабия (83') разочароваха феновете на "белия балет".

Така Реал вече няма шансове да измести ПСЖ от първото място. "Белия балет" е втори с 10 пункта, а парижани са с 12. Отборът на Брюж е трети с 3 точки, докато Галатасарай е на дъното с 2.

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Валверде (Модрич 76'), Кроос, Иско (Родриго 82'), Азар (Бейл 68'), Бензема
Треньор: Зинедин Зидан

ПСЖ: Навас, Мюние, Тиаго Силва, Кимпембе, Бернат, Верати, Маркиньос, Гей (Неймар 46'), Ди Мария (Дракслер 76'), Мбапе, Икарди (Сабария 76')
Треньор: Томас Тухел

В друга интересна среща тази вечер италианският хегемон Ювентус си гарантира 1-то място в Група D, след като победи с 1:0 у дома Атлетико Мадрид.

Единствения гол в сблъсъка за лидерската позиция отбеляза Пауло Дибала. Той беше точен в самия край на първото полувреме след страхотно изпълнение на фаул почти от аутлинията.

След загубата "дюшекчиите" остават със 7 т. и ще треперят до последно за класирането си на 1/8-финалите, тъй като Байер Леверкузен има 6 т. В последния кръг испанците приемат Локомотив Москва, който е твърдо на дъното, а Юве гостува в Германия.