Реал надхитри Байерн и се доближи до финала на Шампионската лига (видео)

OFFNews 25 април 2018 в 23:38 2822 0

Реал Мадрид победи Байерн Мюнхен с 2:1 в първия полуфинален сблъсък на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена". Домакините поведоха в резултата, но допуснаха пълен обрат.

Двата гранда изиграха равностойно първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати. Джошуа Кимих откри резултата в 28-ата минута след изненадващ удар отдясно, но малко преди почивката Марсело изравни с мощна тупалка извън наказателното поле.

Десетина минути след почивката един от най-неубедителните на терена Рафиня направи безумна грешка в центъра и Реал вкара нов гол след бърза контраатака, завършена майсторски от Марко Асенсио.

До края имаше положения и пред двете врати, но удари на Рибери бяха спасени, а красиво попадение на Кристиано беше отменено заради игра с ръка. Реваншът е на 1 май (вторник) на стадион "Сантяго Бернабеу".