Роналдо поправи грешките на ВАР в Лигата на нациите

OFFNews 06 юни 2019 в 09:38 2098 0

Кристиано Роналдо отново демонстрира лидерските си качества и футболен гений, след като донесе победата на Португалия над Швейцария с 3:1 в първия полуфинал на новия турнир на УЕФА Лигата на нациите.

След успеха в Порто “мореплавателите” с интерес чакат да научат името на съперника си в битката за трофея в неделя, който ще бъде излъчен днес измежду Холандия и Англия.

Успехът на Португалия не дойде лесно и мина през драматичен обрат, в който се оказа замесена и системата за видео помощ на съдиите ВАР.

Двубоят тръгна отлично за португалците, които в 25-ата минута поведоха с гол на Роналдо.

Драмата настъпи в 57-ата минута. Фабиан Шер повали Бернардо Силва в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Португалия.

Швейцарците настояха за използване на ВАР. При преглеждане на ситуацията реферът Феликс Брих видя нарушение отпреди минута, когато Нелсон Семедо нарушава правилата срещу Стивън Цубер в пеналта на Португалия.

Отсъдена е дузпа за гостите, а Рикардо Родригес изравнява.

В този момент на сцената излиза Роналдо, който с два късни гола в 88-ата и 90-ата минути оформя своя хеттрик и класира Португалия на финал.