Съперникът на Ботев в Европа записа престижно реми в последната си контрола

OFFNews 23 юли 2017 в 09:10 1346 0

Отборът на Маритимо направи престижно равенство 1:1 с елитния испански Лас Палмас в последната си проверка за лятото.

Както е известно, португалският тим е съперник на българския Ботев в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Срещата с испанския тим пък бе официалното представяне на отбора пред феновете му.

Гостите от Лас Палмас първи откриха резултата в мача в 29-ата минута с попадение на Пласерес. В 61-ата минута обаче Пиньо от състава на Маритимо бе точен за крайното 1:1.

В четвъртък Маритимо гостува на Ботев в Бургас на стадион “Лазур”.

Днес в 18:45 часа пък Ботев ще играе срещу Славия в среща от 2-ия кръг на Първа професионална лига. Всеки от двата тима ще опита да постигне първа победа за сезона.

В миналия кръг “белите” измъкнаха престижно равенство 1:1 срещу ЦСКА-София, докато “канарчетата” се изложиха на свой терен в Коматево и паднаха с 0:1 от Пирин (Благоевград).