Серията от 18 поредни победи на Ливърпул приключи

Димитър Андреев 29 февруари 2020 в 22:46 1467 0

Отборът на Ливърпул допусна първото си поражение в Премиър лийг през сезон 2019-2020. В двубой от 28-ия кръг "червените" загубиха изненадващо с 0:3 като гости срещу застрашения от изпадане Уотфорд.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Исмаила Сар даде аванс за "стършелите" отблизо и подаване на Абдулай Докоре в 54-ата минута.
Шест минути след това нов удар на Сар след асистенция на Трой Дийни покачи аванса в полза на домакините.

Класическият успех в полза на Уотфорд беше оформен в 72-ата минута от Дийни, който получи подаване от Сар и на празна врата вкара третия гол за Уотфорд след груба грешка на Трент Александър-Арнолд.

Така Ливърпул не успя да запише рекордна 19-та поредна победа в шампионата в Англия и да изпревари по този показател Манчестър Сити, а "стършелите" прекъснаха серията на отбора от Мърсисайд от 44 последователни двубоя без поражение в рамките на две първенства.

"Червените" имат 79 точки и са на първо място в класирането, като докосват първа титла от 30 години насам, докато Уотфорд е на 17-та позиция с 27 точки.