Слаб Юнайтед взе само точка от домакинството си срещу Суонзи

OFFNews 30 април 2017 в 15:58 1915 0

Манчестър Юнайтед не успя да победи Суонзи на "Олд Трафорд" и завърши наравно 1:1 в двубой от 35-ия кръг в Премиър лийг.

Нов тежък удар получи мениджъра на домакинте Жозе Моуриньо в началото на мача, след като Люк Шоу получи травма и бе заменен от Антонио Валенсия. Това е поредната контузия в състава на "червените дяволи".

В добавеното време на първата част Юнайтед поведе в резултата, благодарение на Уейн Рууни, който отбеляза от дузпа. Маркъс Рашфорд изскочи сам срещу вратаря Лукаш Фабиански и падна в наказателното поле. Нападателят очевидно преигра, тъй като Фабиански си прибра ръцете, а съдията се хвана и отсъди дузпа. Рууни изпрати топката в долния ляв ъгъл и домакините поведоха с 1:0.

В 79-ата минута Гилфи Сигурдсон успя да изравни резултата след прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

След този мач Юнайтед се намира на 5-ото място с актив от 65 точки, колкото имат и градските съперници от Сити, които са и с мач по-малко. "Гражадните" гостуват днес на Мидълзбро от 16:05 часа.