Спорна дузпа и червен картон не стигнаха на Левски да победи Ботев Пловдив

OFFNews 31 март 2019 в 22:30 1425 0

Левски за пореден път не показа убедителна игра, след като завърши наравно 1:1 с Ботев Пловдив в двубой от 27-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" поведоха в 35-ата минута след много спорна дузпа, която беше вкарана от Давиде Мариани. В началото на второто полувреме защитникът Кристиян Димитров.

Малко по-късно Лъчезар Балтанов беше изгонен от игра за втори жълт картон, но до края "канарчетата" удържаха равенството. На всичкото отгоре пловдивчани бяха и без голямата си звезда Тодор Неделев.

Левски заема 3-та позиция и пропусна отлична възможност да доближи лидера Лудогорец, който вчера направи 0:0 с Берое в Разград. Ботев пък прекъсна черната си серия от 21 поредни загуби на "Герена" и остава на 4-ото място в класирането.