Спряха ЦСКА в Лига Европа

OFFNews 15 август 2019 в 21:55 2367 1

Снимка cska.bg

Отборът на ЦСКА беше спрян от Зоря Луганск и съдиите в третия предварителен кръг на Лига Европа. Тази вечер "червените" загубиха реванша срещу украинския тим с 0:1 в Запорожие, като играха с човек по-малко от 22-ата минута, когато беше изгонен Иван Турицов.

Секунди преди ситуацията с картона ЦСКА не получи чиста дузпа за игра с ръка. В първия мач в София Зоря стигна до 1:1 с пресилена дузпа, което провокира треньорът Люпко Петрович да каже, че "явно не ни искат в Европа".

Двубоят започна с принудителна смяна в редиците на домакините, след като една топка удари в главата Абу Хана и той не беше в състояние на продължи игра. Той беше изнесен на носилка, а мястото му зае Чеберко. ЦСКА играеше по-уверено в тези минути, като украинците осъществиха първата си по-опасна атака едва след четвърт час игра.

Така се стигна до най-скандалната ситуация в първото полувреме в 22-ата минута. След грешка в отбраната на Зоря Кристиян Малинов стреля, топката се отби в ръката на бранител на домакините, но реферът не отсъди дузпа.

Последва контраатака на домакините, спряна от Иван Турицов с цената на нарушение и получи червен картон като последен в защитата.

При това положение "червените" се опитаха да стигнат до гол, докато все още са със свежи физически сили и бяха близо до постигането му в 28-ата минута, но вратарят Шевченко отрази удара на Евандро.

През втората част наставникът на ЦСКА Люпко Петрович извади Евандро и пусна на негово място младия Митко Митков, за да влее свежест в атаката.

В 72-ата минута ЦСКА отново създаде страхотен шанс да стигне до гол. Кристиян Малинов получи топката в наказателното поле, спечели си позиция за стрелба и отправи удар към далечната греда, но Шевченко като по чудо спаси. Натискът на "червените" продължи, като по нищо не личеше кой отбор е с човек по-малко. В края украинците упражниха натиск, но не стигаха до чисто положение.

В 85-ата минута вратарят на Зоря отново беше герой за своя тим, след като отрази хубав удар на Митков, като топката летеше в долния ляв ъгъл на вратата. В търсене на някаква промяна Петрович пусна в игра и Тони Уот на мястото на Жеферсон.

В 89-ата минута украинците успяха да отбележат чрез Назарий Русин. Той нахлу в наказателното поле, топката беше отбита от Албентоса, но отново попадна у Русин, който от втория опит не сбърк Въпреки бавенето на играта, реферът не даде продължение, а в края спря и атака на ЦСКА, след което свири край на мача.

Така "червените" за втора година поред отпадат в третия предварителен кръг в Лига Европа и ще се съсредоточат върху изявите си във вътрешния шампионат.