Светослав Дяков: Загубата от Еспаньол дойде навреме

OFFNews 08 ноември 2019 в 15:38 2220 2

Опитният халф на Лудогорец Светослав Дяков сподели пред колегите от bTV, че тежкото поражение от Еспаньол (0:6) e дошло в правилния момент и ще помогне на разградчани. "Орлите" доиграха мача от Група Н на Лига Европа с 9 души, след като в 11-ата минута Рафаел Форстър получи директен червен картон, а в 34-ата Яцек Горалски получи втори жълт и също бе пратен преждевременно под душовете.

Кошмарната среща за "зелените" започна още в 4-ата минута, когато Мелендо откри резултата. В 19-ата минута Луис Лопес удвои. В 36-ата минута Матиас Варгас бе точен от дузпа. През втората част домакините логично доминираха тотално и вкараха още три попадения. Разписаха се Виктор Кампусано (52'), Адриа Педроса (73') и Факундо Ферейра (76').

Емоциите от мача са доста пресни, но резултатът красноречиво говори за това, което се случи на терена. Много неприятна загуба. Трябва възможно най-бързо да забравим загубата и да си направим нужните изводи.

Много неща трябва да се променят. Като сме допуснали 6 гола, значи сме сбъркали някъде. Доста време играхме с намален състав. Това също оказва влияние, но трябва да си извадим нужните поуки, тъй като такъв мач идва навреме. Има достатъчно време за реакция.

По никакъв начин нищо не се променя. Загубите са част от футбола. Гледаме следващите мачове и търсим отново излизане от групата. Заявили сме го още в началото. Това е нашата цел и до последно ще се борим", каза Дяков.

Лудогорец изравни антирекорда на Локомотив Пловдив за най-много попадения в българска врата в среща от европейските клубни турнири.

Антирекордът на "смърфовете" датира от есента на 1992 година, когато футболистите на Атанас Драмов са отнесени с 1:7 от Оксер.

Головете в мрежата на Васил Василев – Дзенга са дело на Вилиам Пруние, Жералд Батикъл, Кристоф Кокар, Паскал Ваируа и Лилиан Ласланд. Българското попадение бележи Аян Садъков.

Лудогорец обаче за втори път пада с 0:6 в Европа. На 19 октомври 2016 година Арсенал се подигра с "орлите" и им писа "отличен" в среща от Група А на Шампионска лига.

Головете за "артилеристите" на "Емиратс" тогава забиха Алексис Санчес (12'), Тио Уолкът (42'), Алекс Окслейд-Чембърлейн (46') и хеттрик на Месут Йозил (56', 83' и 87').

11464

2

Sin

08.11 2019 в 17:47

Ама вие направо ще ги разцелувате резервите от Еспаньол, че ви отвориха очите. Много навреме ! Най-после ! Само дето сте толкова далеч от български футбол, колкото никога никое БГ първенство не е било.
Това навременно отваряне ще помогне сигурно и на целия футбол в България - как един изпадащ отбор от Западна Европа съкруши като стой та гледай нашия многогодишен шампион. Т.е. не точно нашия, а шампионът на Мола за покупко-продажби на третодивизионни южноамерикански (кешови) надежди.
Дано този погром отвори очите на истинските фенове на футбола у нас !

12021

1

bls

08.11 2019 в 16:11

"Лудогорец изравни антирекорда на Локомотив Пловдив за най-много попадения в българска врата в среща от европейските клубни турнири." - смешници, лудогорец загуби с 6:0 от Арсенал в ШЛ през 2016