ЦСКА-София премина с лекота през Несебър за Купата

OFFNews 19 септември 2017 в 17:47 1999 0

Лидерът в Първа лига ЦСКА-София се класира на 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като с лекота преодоля Несебър като гост.

В герой за "червените" се превърна Кевин Кубемба, който отбеляза три попадения за успеха с 4:1, а Кирил Десподов добави един. Влезлият като резерва Николай Бодуров пък си наниза ефектен автогол с глава в добавеното време.

Наставникът на гостите Стамен Белчев пусна експериментален състав, като дебют за столичани направиха новите попълнения Раул Лое и Александър Барт.

Резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Кубемба отблизо оползотвори центриране на Кевин Меркадо. В 30-ата минута Кубемба окончателно отказа Несебър от нещо в този мач, като се разписа на празна врата. Малко по-късно Енрике пропусна сам срещу стража на домакините.

Малко след началото на втората част Несебър можеше да намали след грешка на вратаря Георги Китанов, но Кристиян Малинов изчисти от голлинията.

Опасността подейства стимулиращо на играчите на Белчев, които притиснаха своя съперник и стигнаха до трети гол, отново чрез Кубемба в 60-ата минута. До края зрителите на стадиона в Несебър станаха свидетели на нови два гола с марка "ЦСКА".  Първо Кирил Десподов направи 4:0, а в самия край получилият капитанската лента Николай Бодуров си отбеляза автогол с глава при опит да изчисти една центрирана пред вратата на Китанов топка.