ЦСКА-София удари Зенит на Роберто Манчини

ОFFNews 21 юни 2017 в 20:54 2066 0

ЦСКА-София записа много престижна победа, макар и в контрола  на австрийска земя. "Червените" удариха 2:1 руския гранд Зенит, който от това лято назначи за треньор италианската легенда Роберто Манчини.

В началото Зенит допусна две груби грешки в отбрана, но Каранга изигра калпаво ситуациите. Руснаците същшо отговориха с два пропуска на Кокорин.

В 16-ата минута Китанов изби калпаво центриране отляво, а за Панюков не бе проблем да вкара при добавката от 3-4 метра. Само 180 секунди по-късно Ернани стреля отдалеч, Китанов изби, но Панюков този път изпусна да вкара с добавка.

Последваха минути на ЦСКА-София. Първо Каранга получи отличен пас и стреля, Лудигин изби топката, която се удари в напречната греда и се върна при червения нападател, който вкара, но реферът отмени попадението заради изключително спорна засада.

Секунди по-късно бранител на Зенит допусна груба грешка при връщане към своя вратар, тъй като Каранга му пресече паса, но впоследствие не успя да преодолее руския страж, останал очи в очи с него.

Все пак бразилецът се разписа от петия опит. Той засече отличен пас на новото пъпление Енрике и изравни за 1:1 секунди преди почивката.

В 60-ата минута Роберто Манчени смени почти целия си титулярен състав. Малко по-късно ЦСКА-София поведе чрез Кевин Меркадо, който шутира по земя. Веднага след това Панюков нацели дясната греда на българите.

Титулярни състави

ЦСКА-София: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Зенит: Лодигин, Анюков, Новоселцев, Хави Гарсия, Кришито, Ернани, Маурисио, Панюков, Шатов, Молло, Кокорин