ЦСКА громи чехи в контрола, нов бележи за “червените”

OFFNEWS 24 юни 2019 в 21:29 1850 0

Снимка cska.bg

Отборът на ЦСКА победи чешкия Прибрам с 3:0 в първата си контрола от подготвителния лагер в Австрия. "Червените" изиграха силен мач и спечелиха с лекота срещу елитния чешки тим.

Освен три гола играчите на Добромир Митов и Люпко Петрович изпуснаха няколко чисти положения, а на три пъти и гредите спасиха чешкия отбор от голове.

Това е втора победа за ЦСКА в контролите, след като в първата проверка през лятото отборът победи Локомотив Горна Оряховица в Тетевен със същия резултат.

ЦСКА започна в следния стартов състав срещу Прибрам: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Нуно Томаш, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Денис Давидов, Енрике Рафаел, Греъм Кери, Али Соу.

"Червените" поведоха с гол на Али Соу в 11-а минута след асистенция на Енрике.

Самият Енрике пропусна две чисти положения, но в 41-а минута се реваншира и отбеляза втория гол за своя тим след пас на новото попълнение Денис Давидов.
Малко преди това Тиаго Родригес нацели гредата на вратата на Прибрам.

На почивката бяха направени 10 промени - само новото попълнение Греъм Кери започна и втората част, а в игра се появиха Бусато, Жеферсон, Бодуров, Чорбаджийски, Пинто, Антов, Фабрини, Евандро, Митков и Уот. 15 минути преди края Смоленски замени Кери.

Италианецът Диего Фабрини оформи класическата победа на "армейците" с дебютното си попадение с червената фланелка в 79-та минута. С пропуски през втората част изпъкна новото попълнение Тони Уот, който веднъж уцели напречната греда, а след това не успя да овладее добре топката, останал сам срещу вратаря на чехите.

Следващата проверка на ЦСКА е срещу Ференцварош в четвъртък (27 юни) от 19:00 часа българско време.