ЦСКА и Берое не се победиха, "червените" изостанаха от лидерите Левски и Лудогорец

OFFNews 27 октомври 2018 в 17:00 1455 0

ЦСКА и Берое завършиха 1:1 в двубой от 13-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Стара Загора.

Гостите от София могат да съжаляват повече, тъй като пропуснаха дузпа в началото на втората част, когато бразилският нападател Мауридес стреля право в тялото на вратаря на Берое Душан Перниш.

Преди това "армейците" откриха резултата в 27-та минута, когато Кирил Десподов изведе Тиаго, той напредна сам срещу вратаря на Берое и го преодоля за 1:0. В 35-та минута Мартин Камбуров възстанови равенството след гол с глава отблизо.

Така ЦСКА прибави само една точка към актива си и не успя да доближи лидерите Левски и Лудогорец. Червените изостават от Левски с 2 точки, който има 31. Лудогорец е с 29, но има мач по-малко. Берое пък се утвърди в топ 4, като вече има 24 точки.

Във вторник (30 октомври) ЦСКА приема Витоша в мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Двубоят ще започне в 19:00 часа на "Българска армия".