ЦСКА изпусна шампиона на Украйна

OFFNews 30 юни 2019 в 16:51 1458 0

ЦСКА отстъпи на украинския шампион Шахтьор (Донецк) с 0:1 в третата си контрола в Австрия. Единственото попадение в двубоя вкара 18-годишният Сикан в 10-ата минута.

До края "червените" имаха няколко добри възможности да изравнят. В 44-та минута попадение на Али Соу пък беше отменено заради засада. В добавеното време на първата част Соу се възползва от рисковано излизане на вратаря на Шахтьор далеч от наказателното поле и му отне топката, подаде я на Евандро, който я изрита и беше близо до отбелязването на невероятен гол от сериозна дистанция.

На почивката бяха направени четири смени - Томаш, Занев, Пинто и Давидов замениха Гълъбов, Жеферсон, Тиаго и Кери. През втората част в игра се появиха Бусато, Антов, Митков и Уот.

Соу имаше шанс да възстанови равенството в 70-та минута, но вратарят на украинския гранд спаси. В крайна сметка резултатът остана непроменен до края.

Петима футболисти не бяха на разположение на треньорския щаб за двубоя. Николай Бодуров не игра заради възпаление на ухото. Жанио Бикел е с настинка. Енрике Рафаел има лека контузия и предстои да му бъде направен преглед, а Иван Турицов и Илия Шаламанов лекуват травми.

В последната контрола в Австрия ЦСКА се изправя срещу местния шампион Ред Бул Залцбург. Мачът е на 3 юли (сряда) от 19:30 българско време на стадиона в Saalfelden.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов (к), 21. Диего Фабрини, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу
Резерви: 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов