ЦСКА победи Дунав и отмъкна футболист на русенци

OFFNews 14 декември 2019 в 18:42 1856 0

ЦСКА победи Дунав Русе с категоричното 4:0 в двубой от 20-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

Тиаго Родригес (31') откри за домакините, а Али Соу (59') удвои. Малко след това Греъм Кери (68') също се разписа, а за крайния резултат точен бе Рубен Пинто (73').

Интересното е че в последните минути на мача "червените" се похвалиха в официалния си сайт, че са привлекли в редиците си нападателя на русенци Ахмед Ахмедов. Футболистът официално подписа своя договор с "армейците" и от първия ден на зимната подготовка през януари ще се присъедини към новите си съотборници.

Към 24-годишния играч имаше засилен интерес и от други водещи родни отбори, но в крайна сметка решаващо се оказа личното му желание да заиграе на "Армията". През есенния полусезон Ахмедов вкара 6 гола в 18 мача, а миналата кампания отбеляза 8 попадения за русенци в Първа лига.

Иначе след тази победа ЦСКА събра 39 точки и ще зимува на четвърто място в класирането на първенството. Отборът на Дунав пък е 11-ти със 17 пункта.

ЦСКА: Бусато, Турицов, Занев, Гълъбов, Мазику, Кери, Отабор (66 - Митков), Соу (71 - Юрич), Малинов, Тиаго (81 - Уот), Пинто
Треньор: Милош Крушчич

Дунав: Макенджиев, Ковачев, Николов, Върбанов, Милчев, Кавалканте, Русанов (66 - Димитров), Костадинов, Щерев, Димов, Христов
Треньор: Людмил Киров