ЦСКА продължава за Купата, остана една неизвестна за 1/4-финалите

OFFNews 05 декември 2019 в 15:37 1347 0

Снимка cska.bg

Отборът на ЦСКА победи Арда (Кърджали) с 1:0 в мач от осминафиналите за Купата на България, който се игра на стадион "Арена Арда".

Така червените станаха седмият 1/4-финалист в турнира, а последният участник ще бъде определен в двубоя между Локомотив Пловдив и Литекс, който е по-късно днес.

Двубоят започна повече от отлично за армейците, които откриха още във втората минута с гол на Али Соу. Нападателят на ЦСКА се възползва от колективна грешка в защитата на домакините и отбеляза останал сам срещу вратаря.

Двата отбора завършиха двубоя в намалени състави, след като в 68-та минута от игра бяха изгонени Илиас Хасани и Али Соу.

Така ЦСКА се присъедини към отборите на Левски, Лудогорец, ЦСКА 1948, Ботев (Пловдив), Ботев (Враца) и Ботев (Гълъбово), които също си осигуриха място на 1/4-финалите.

Любопитното е, че в следващия кръг от Първа лига ЦСКА гостува отново на Арда, но този път мачът ще е на стадион "Локомотив" в Пловдив. Срещата е в неделя (8 декември) от 14:15 часа.