ЦСКА спря головата суша и победи Ботев Пловдив

OFFNews 22 февруари 2020 в 18:24 1824 0

ЦСКА спря головата си суша от началото на годината и победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. В герой за "червените" се превърна Стефано Белтраме, който се разписа в 34-ата минута.

Попадението е дебютно за италианеца в родното ни първенство. Защитата на "армейците" пък не допусна гол в десети пореден мач от шампионата.

Футболистите на треньора Милош Крушчич, можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, но с големи пропуски се отчетоха Белтраме, Али Соу и резервата Рафаел Енрике.

От своя страна "канарчетата", които извършиха три принудителни смени, завършиха срещата с четирима юноши, дадоха сериозен отпор на червените, но изпуснаха своите шансове най-вече в началото на сблъсъка, когато Александър Тонев пропусна очи в очи с вратаря.

След този двубой "червените" са трети в класирането с 43 точки и с точка повече пред четвъртия Локомотив Пловдив, който има мач по-малко на своята сметка.

ЦСКА: 13. Бусато, 16. Бикел, 28. Гълъбов, 26. Антов, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 21. Джеси (82 - Жеферсон), 24. Белтраме, 10. Евандро (69 - Енрике), 22. Соу

Ботев Пловдив: 1. Георгиев, 28. Филипов, 11. Бандаловски, 3. Пиргов, 6. Ничев, 18. Терзиев (46 - Тонев), 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев (68 - Стоименов) 7. Тонев, 10. Вутов