ЦСКА взе минимален аванс срещу Осиек след феноменален гол на Евандро

OFFNews 25 юли 2019 в 22:49 1877 0

Отборът на ЦСКА победи Осиек минимално с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа, игран пред пълни трибуни и фантастична атмосфера на стадион "Българска армия".

Автор на единствения гол в срещата стана бразилецът Евандро в началото на второто полувреме. Късметът покри червените в края, когато гостите от Хърватия нацелиха греда.

Първото положение в мача дойде в 21-ата минута, когато отбраната на ЦСКА при едно центриране остави непокрит Мирко Марич, който стреля с глава, но вратаря Черниаускас бе на мястото си и без проблем улови топката.

Това бе първият точен удар към една от двете врати в мача и си остана единствен през първите 45 минути. Играта през тях бе равностойна, като и двата тима действаха твърде предпазливо.

След почивката ЦСКА в 53-ата минута оползотвори първата си възможност в мача – Евандро вкара красив гол с удар от въздуха извън наказателното поле. В 80-ата минута опасен удар на Марич с глава мина близо до страничния стълб на вратата на червените.

Две минути по-късно хърватите направиха нов пропуск – унгарецът Ласло Клайнхайслер след грешка на Жеферсон в отбрана се озова на добра позиция и стреля, но топката се отби от страничната греда и излезе в аут.

ЦСКА в крайна сметка успя да запази крехкия си аванс преди реванша в Хърватия, а треньорът Люпко Петрович записа победа срещу отбора, в който стартира треньорската си кариера.

Крайният победител измежду ЦСКА и Осиек ще играе в третия квалификационен кръг срещу украинския Зоря Луганск или черногорския Будучност Подгорица.