ЦСКА загуби от шестия в Гърция (видео)

OFFNews 16 ноември 2019 в 17:39 1610 0

ЦСКА загуби от солунския Арис с 0:2 в приятелска среща, играна на стадион "Клеантис Викелидис". Гърците, които в момента се намират на шестото място в местната Супер Лига, вкараха двата гола през първото полувреме - Мансини откри в 19-ата минута, а осем минути преди паузата Тонсо удвои.

"Армейците" влязоха в контролата без голяма част от титулярите си заради няколко контузии и повиквателни за националния отбор. От състава отсъстваха петимата национали - Витаутас Черниаускас, Петър Занев, Кристиян Малинов, Валентин Антов и Иван Турицов, както и контузените Жанио Бикел, Енрике Рафаел, Томи Юрич и Митко Митков. Заради леки здравословни проблеми Густаво Бусато и Брадли Мазику получиха почивка от треньорския щаб.

Като титуляр на вратата започна Кристиян Сотиров, тъй като Бусато получи контузия в дните преди мача, а Черниаускас бе с повиквателна за националния отбор на Литва.

Младокът направи добри впечатления с няколко класни спасявания, но нямаше как да се намеси при попаденията преди почивката.

През втората част под рамката на вратата застана Илия Шаламанов, който също се представи на ниво, като не допусна трети гол във вратата на ЦСКА.

Това беше четвърта контрола за "червените" по време на паузите заради националните отбори през сезона. Преди това ЦСКА победи Поморие с 1:0, Пирин с 3:1 и Кариана (Ерден) с 3:1.

Състав на ЦСКА: 12. Кристиян Сотиров (в), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 10. Евандро, 22. Али Соу

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 27. Мартин Смоленски, 29. Андрей Йорданов, 2. Александър Бучков, 4. Емил Ценов, 15. Даниел Иванов