ЦСКА записа първа победа за 2020 година

OFFNews 16 януари 2020 в 18:31 1523 0

ЦСКА победи казахстанския Каспий с убедителното 4:0 в първата си контролна среща за новата 2020-а година. Старши треньорът Милош Крушчич заложи на два коренно различни състава през двете полувремена.

На почивката червените водеха с 2:0, след голове на Али Соу. Гамбиецът откри резултата в 35-та минута, останал сам срещу вратаря след отлично извеждащо подаване на Тиаго Родригес.

Четири минути по-късно голмайсторът на червените засече с глава центриране на Брадли Мазику отляво и удвои резултата.

През второто полувреме ЦСКА продължи да доминира тотално на терена и в 61-та минута резултатът стана класически, след като Раул Албентоса буквално влезе с топката във вратата след корнер, изпълнен от Греъм Кери.

Седем минути по-късно ирландецът пое топката в центъра и направи страхотна солова акция, която завърши с гол, след рикошет в противников състезател. По този начин армейците се поздравиха с първата си победа през зимната си подготовка.

Утре в 15:00 часа отборът ще пристигне на Терминал 2 на Летище София и ще получи ден почивка.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 28. Пламен Гълъбов, 4. Божидар Чорбаджийски, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 23. Едвин Джеси, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу

Състав на ЦСКА за второто полувреме: 13. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса (к), 24. Нуно Томаш, 8 Греъм Кери, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 21. Томи Юрич, 5. Ахмед Ахмедов, 7. Денис Давидов