Тотнъм натупа Уотфорд и се доближи до Челси

OFFNews 08 април 2017 в 17:00 1993 0

Тотнъм разби с 4:0 Уотфорд в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига. "Шпорите" постигнаха шеста поредна победа в първенството и се доближиха на четири точки зад лидера Челси.

Точни за разгромната победа на домакините бяха Деле Али (33), Ерик Дайър (39) и Сон Хюн-Мин (44 и 54). Тотнъм изигра силно първо полувреме, в което стигна до три гола, паднали в последните 12 минути.

Макар вече да нямаше никакво съмнение в чия полза щеше да завърши мача, "шпорите" убиха интригата рано-рано през втората част с нов гол, който свали и темпото на мача.

До края на двубоя не се случи нищо интересно на стадион "Уайт Харт Лейн" от страна и на двата отбора, като Уотфорд дори не опитваше да отбележи почетно попадение.

Тотнъм вече има 68 точки - четири по-малко от Челси. Лидерът в класирането гостува по-късно днес на Борнемут от 19:30 часа. Уотфорд заема десетатата позиция с актив от 37 точки.