Тотнъм отнесе Арсенал в лондонското дерби

OFFNews 30 април 2017 в 20:23 2361 0

Тотнъм се разправи с Арсенал, побеждавайки го с 2:0 на "Уайт Харт Лейн" в дербито на Северен Лондон от 35-ия кръг в Премиър лийг.

Двата тима изиграха силно първо полувреме, в което през по-голямата част домакините доминираха, но до гол така и не се стигна.

В 55-ата минута Тотнъм поведе в резултата. Деле Али се възползва от колективна грешка в отбраната на Арсенал и успя да отбележи за 1:0.

Само две минути по-късно "шпорите" удвоиха преднината си. Хари Кейн навлезе опасно в наказателното поле, Габриел Паулища се намеси по непозволен начин и съдията Майкъл Оливър посочи бялата точка от която английският нападател бе безпощаден - 2:0.

Тотнъм запазва дистанцията от четири точки зад лидера Челси, като двата отбора имат да изиграят по четири мача до края на сезона. Арсенал остава на шеста позиция, на шест точки и мач по-малко зад четвъртия Манчестър Сити.