В ЦСКА със сериозни претенции към съдията на мача с Копенхаген

OFFNews 10 август 2018 в 11:37 4444 0

В ЦСКА изразиха сериозни претенции към работата на белгийският съдия Барт Вертентен в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа в София.

"Червените" поведоха на датския Копенхаген, но гостите стигнаха до обрат 2:1, след като домакините останаха с човек по-малко, а по-късно беше отсъдена и дузпа в полза на Копенхаген.

"Две различни полувремена изиграхме. Първото стояхме добре на терена. Съдийските грешки ме озадачиха. Доста спорни ситуации имаше и винаги ние бяхме потърпевши. Няма да коментирам червения картон и дузпата. Не реванша отиваме за победа.

Мауридес е страхотен футболист, лично новият треньор Нестор Ел Маестро го одобри преди да подпишем с него", заяви шефът в ЦСКА Стойчо Стоилов.

Младата звезда Кирил Десподов, за чието нарушение беше отсъдена дузпата за Копенхаген, нарече белгийския рефер "12-ия играч на Копенхаген".

“Разочарован съм, играчите опитаха да дадат всичко от себе си. Не заслужавахме да загубим. Започнахме мача, както започваме обикновено. Играхме много силно първите 20 минути. Няма какво да кажа за решенията на съдията. Футболът е много тежка игра, когато се случват такива неща”, заяви треньорът на ЦСКА Ел Маестро.