Валенсия подчини Барселона и спечели Купата на Краля (видео)

OFFNews 26 май 2019 в 00:06 2259 0

Валенсия стигна до триумф в турнира за Купата на Краля, след като победи на финала Барселона с 2:1 в двубой игран на стадион "Естадио Бенито Вилямарин" в Севиля.

"Прилепите" се справиха безпроблемно с колебливата напоследък защита на каталунците и заслужено дъпнаха с два гола преднина през първото полувреме, благодарение на Кевин Гамейро (22') и Родриго Морено (33').

През втората част шампионите в Ла Лига постепенно се окопитиха и върнаха едно попадение чрез Лионел Меси (74'), но тимът така и не успя да направи нещо повече в мача.

Taка купата отива за осми път във Валенсия. Барселона пък прекъсна серията си от 4 поредни триумфа в турнира и допусна загуба на финал за Купата на Краля от различен от Реал Мадрид отбор за първи път от 1996 година насам.